AVEO Kids Pink Shape-Holding Bath Foam, 150 ml

Gentle cleansing & foamy bath fun in the tub

New!

CHF 1.87 CHF 2.10 -11%

(CHF 12.47 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 150 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For children
  • With a fruity scent
  • Gently cleanses & makes bath time fun

Frequently bought together with Penaten baby Face & Body Care Cream , 100 ml

AVEO Kids Pink Shape-Holding Bath Foam, 150 ml CHF 1.87 (CHF 12.47 / l)
Penaten baby Face & Body Care Cream , 100 ml CHF 3.75 (CHF 37.50 / l)
Total price: CHF 5.62
Description

AVEO Kids Pink Mouldable Bath Foam is a bath foam for children that gently cleanses the skin and provides plenty of foamy bath-time fun. It features a fruity fragrance and a shape-retaining texture.

Key benefits at a glance:

  • Shape-retaining: Provides long-lasting foamy fun in the bath.
  • Gentle cleansing: Gently cleanses the skin while bathing.
  • Fruity fragrance: Provides a pleasantly scented bathing experience.
  • For children: Specially tailored to children's needs.

Item no.: MUE-101202
Content: 150 ml
EAN: 2200307986498
Manufacturer No.: 101202
Brands : AVEO
Skin Type: All Skin Types, Normal Skin
Application: Pour a small amount of the product into the running bath water and enjoy.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: JoCos GmbH, Prinz-Ludwig-Straße 17, 93055, Regensburg, Germany, jocosregensburg.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for AVEO Kids Pink Shape-Holding Bath Foam

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder