CV - Cadea Vera Bronzing Drops, 25 ml

Radiant complexion & instant glow

New!

CHF 3.37 CHF 3.75 -10%

(CHF 134.80 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 25 ml

In stock from October 19

Why is it taking longer?

Why is it taking longer? This item is currently not in stock, but will be back soon. You can still order now - the item will be shipped to you as soon as it is back in stock. Close this note

Delivery estimated by Thursday, 22 October

Features & Advantages

  • Bronzer for the complexion
  • For an instant glow
  • Easy to apply

Frequently bought together with M.Asam MAGIC FINISH Make-Up Mousse Classic, 30 ml

CV - Cadea Vera Bronzing Drops, 25 ml CHF 3.37 (CHF 134.80 / l)
M.Asam MAGIC FINISH Make-Up Mousse Classic, 30 ml CHF 22.14 (CHF 738.00 / l)
Total price: CHF 25.51
Description

The Bronzing Drops by CV - Cadea Vera are a bronzer that gives your skin a radiant appearance.

All highlights at a glance:

  • Instant glow: Gives the complexion an instantly radiant finish.


Item no.: MUE-108374
Content: 25 ml
EAN: 4053776002309
Manufacturer No.: 108374
Brands : CV - Cadea Vera
Skin Type: All Skin Types
Ingredients (INCI)

Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Lactate, Glyceryl Stearate, Mica, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sphingomonas Ferment Extract, Cetearylalcohol, Tapioca Starch, Sodium Cetearyl Sulfate, Hydrogenated Lecithin, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891

Legal guarantee & manufacturer details

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for CV - Cadea Vera Bronzing Drops

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder