Duchesse Cotton Wool, Viscose, 200 g

For daily body care

CHF 1.67 CHF 1.85 -10%

(CHF 8.35 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 200 g

Only 1 item in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Soft
  • Hygienic
  • Bleached chlorine-free

Frequently bought together with GARNIER Skin Naturals Skin Clear Anti-Blemish Facial Toner, 200 ml

Duchesse Cotton Wool, Viscose, 200 g CHF 1.67 (CHF 8.35 / kg)
GARNIER Skin Naturals Skin Clear Anti-Blemish Facial Toner, 200 ml CHF 5.06 (CHF 25.30 / l)
Total price: CHF 6.73
Description

Duchesse Cotton Wool made of 100% viscose:

  • Hygienic & soft.
  • Bleached chlorine-free.
  • Ideal for body care such as distributing body creams and lotions.

Note: Dispose of with residual waste after use. Do not throw in the toilet.

Item no.: MUE-MUDW200V24
Content: 200 g
EAN: 2200201416466
Manufacturer No.: MUDW200V24
Brands : Duchesse
Skin Type: All Skin Types
Ingredients (INCI)

Viskose (100 %)

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Lemoine Germany GmbH, Lößnitztal 126, 09569, Oederan, Germany, www.groupe-lemoine.com/de

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Duchesse Cotton Wool, Viscose