ipuro Classic Noir Room Fragrance, 240 ml

Oriental fragrance notes for your home

CHF 23.09 CHF 25.50 -9%

(CHF 96.21 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 240 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • With rose, patchouli & sandalwood
  • Oriental fragrance composition

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Classic Noir Room Fragrance, 240 ml CHF 23.09 (CHF 96.21 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 26.46
Description

The Classic Noir room fragrance by ipuro is a reed diffuser that provides a delicate fragrance in your living spaces.

All highlights at a glance:

  • Reed diffuser: Provides an even release of fragrance.
  • Varied fragrance notes: Combines nuances of rose, patchouli, sandalwood, eucalyptus and coconut.
  • Oriental character: Features an oriental fragrance composition.

Item no.: MUE-1110024
Content: 240 ml
EAN: 4070213004344
Manufacturer No.: 1110024
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Classic Noir Room Fragrance

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder