ipuro Essentials Black Bamboo Room Fragrance Gift Set, 100 ml

Pleasant fragrance experience for your home

CHF 9.41 CHF 10.45 -10%

(CHF 94.10 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

In stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For living spaces & gift ideas
  • Fresh & aromatic fragrance with diffuser sticks
  • Green freshness & woody nuances

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Black Bamboo Room Fragrance Gift Set, 100 ml CHF 9.41 (CHF 94.10 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 12.78
Description

The Essentials Black Bamboo room fragrance gift set by ipuro is a reed diffuser set that adds a distinctive fragrance to your living spaces. Its fresh, slightly tart fragrance combines green freshness with a woody nuance.

All highlights at a glance:

  • Pleasant fragrance: Offers a fresh, slightly tart fragrance experience.
  • Fragrance composition: Harmoniously combines green freshness with a woody nuance.
  • Ideal presentation: Comes in practical gift packaging.
  • Easy room fragrancing: Room fragrance set including reeds for even distribution.

Item no.: MUE-1020016
Content: 100 ml
EAN: 4070213002197
Manufacturer No.: 1020016
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Black Bamboo Room Fragrance Gift Set

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder