ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance Gift Set, 100 ml

Warm & spicy room fragrance in elegant gift packaging

CHF 9.41 CHF 10.45 -10%

(CHF 94.10 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • Woody, fruity & floral notes
  • Warm & spicy fragrance

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance Gift Set, 100 ml CHF 9.41 (CHF 94.10 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 12.78
Description

The Essentials Cedar Wood room fragrance gift set by ipuro is a reed diffuser that provides a pleasant fragrance in your rooms.

All highlights at a glance:

  • Versatile fragrance composition: Combines woody fragrance notes with fruity and floral nuances.
  • Distinctive aroma: Offers a warm and spicy fragrance.
  • Attractive packaging: Comes in practical gift packaging.

Item no.: MUE-1020013
Content: 100 ml
EAN: 4070213002166
Manufacturer No.: 1020013
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance Gift Set

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder