ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance, 100 ml

Pleasant room fragrance for a harmonious atmosphere

CHF 8.46 CHF 9.40 -10%

(CHF 84.60 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • Warm & spicy fragrance
  • Woody notes with fruit & florals

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance, 100 ml CHF 8.46 (CHF 84.60 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 11.83
Description

The Essentials Cedar Wood room fragrance by ipuro is a reed diffuser that brings a warm and spicy fragrance to your rooms.

All highlights at a glance:

  • Warm fragrance: Combines woody notes with fruity and floral nuances.
  • Fruity top note: Opens with nuances of orange and lemon.
  • Spicy heart note: Adds accents of cedarwood, rosemary and ylang-ylang.
  • Woody base note: Finishes the fragrance experience with sandalwood, vanilla and ebony.

Item no.: MUE-1010004
Content: 100 ml
EAN: 4070213003538
Manufacturer No.: 1010004
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Cedar Wood Room Fragrance

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder