ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance, 50 ml

Zesty freshness & delicate floral accents for your home

CHF 5.06 CHF 5.65 -10%

(CHF 101.20 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 50 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • Zesty, fresh lemongrass
  • Soft floral fragrance accents

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance, 50 ml CHF 5.06 (CHF 101.20 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 8.43
Description

The Essentials Lime Light room fragrance by ipuro is a reed diffuser for your living spaces. The fragrance combines sparkling, fresh lemongrass with soft floral accents.

All highlights at a glance:

  • Reed diffuser: Provides continuous fragrance in your rooms.
  • Sparkling fragrance: Enhances the room with sparkling, fresh lemongrass.
  • Floral accents: Adds soft floral fragrance notes.

Item no.: MUE-1020003
Content: 50 ml
EAN: 4070213001893
Manufacturer No.: 1020003
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance