ipuro Essentials Time To Glow Room Fragrance, 100 ml

Fragrance experience for your home

CHF 8.46 CHF 9.40 -10%

(CHF 84.60 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • Oriental-floral fragrance notes
  • With cashmere wood & tonka bean

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Time To Glow Room Fragrance, 100 ml CHF 8.46 (CHF 84.60 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 11.83
Description

The Essentials Time To Glow room fragrance by ipuro is a reed diffuser that fills your living space with a pleasant fragrance.

All highlights at a glance:

  • Practical reeds: Ensure an even release of fragrance throughout the room.
  • Oriental floral aroma: Offers a delicate combination of oriental and floral fragrance notes.
  • Selected fragrance notes: Contains notes of cashmere wood and tonka bean.

Item no.: MUE-1010066
Content: 100 ml
EAN: 4070213004146
Manufacturer No.: 1010066
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Time To Glow Room Fragrance

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder