Schwarzkopf GLISS Shampoo Total Repair Mini, 400 ml

Gentle cleansing for supple & shiny hair

CHF 4.50 CHF 5.00 -10%

(CHF 11.25 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 400 ml

Only 4 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For damaged & dry hair
  • With keratin & flower nectar
  • For softness & shine

Frequently bought together with Schwarzkopf GLISS Ultimate Repair Conditioner, 200 ml

Schwarzkopf GLISS Shampoo Total Repair Mini, 400 ml CHF 4.50 (CHF 11.25 / l)
Schwarzkopf GLISS Ultimate Repair Conditioner, 200 ml CHF 2.99 (CHF 14.95 / l)
Total price: CHF 7.49
Description

Schwarzkopf GLISS Shampoo Total Repair Mini is a liquid shampoo specially tailored to the needs of stressed and dry hair. It gently cleanses while leaving your hair feeling smooth and looking shiny.

All highlights at a glance:

  • For stressed hair: Specially developed for the needs of dry and stressed hair.
  • Selected formula: Contains hydrolysed keratin and flower nectar.
  • Smooth & shiny: Leaves the hair looking cared for and adds shine.
  • Creamy texture: Spreads easily through damp hair and lathers gently.

Item no.: MUE-GSTR4
Content: 400 ml
EAN: 4015100865790
Manufacturer No.: GSTR4
Brands : Schwarzkopf
Application: Massage shampoo into damp hair down to the ends and then rinse thoroughly.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Henkel AG & Co. KGaA, Henkelstraße 67, 40191, Düsseldorf, Germany, www.schwarzkopf.de/de/home.html

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Schwarzkopf GLISS Shampoo Total Repair Mini

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder