Odol Extra Fresh Mouth Spray, 15 ml

Instant freshness & easy to use on the go

CHF 1.29 CHF 1.45 -11%

(CHF 86.00 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 15 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Instantly fresh breath
  • Handy pocket size
  • Easy & precise dosing

Frequently bought together with blend-a-med Complete Protect Expert Deep Cleansing Toothpaste, 75 ml

Odol Extra Fresh Mouth Spray, 15 ml CHF 1.29 (CHF 86.00 / l)
blend-a-med Complete Protect Expert Deep Cleansing Toothpaste, 75 ml CHF 2.34 (CHF 31.20 / l)
Total price: CHF 3.63
Description

With SensiDent Extra Fresh Mouth Spray, you can enjoy a fresh feeling in your mouth in a matter of seconds. This handy spray is the perfect everyday companion.

All the highlights at a glance:

  • Instant burst of freshness: Thanks to its extra-fresh formula, it gives you fresh breath straight away, no matter where you are.
  • Compact size: Thanks to its practical size, it fits easily into any trouser pocket or handbag, making it ideal for when you’re on the go.
  • Easy to use: The built-in pump sprayerensures a fine, even and precise distribution in the mouth.

Item no.: MUE-91010002-NEU
Content: 15 ml
EAN: 4053776039206
Manufacturer No.: 91010002 NEU
Brands : Odol
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Health Body Care&Spa GmbH, Raiffeisenstraße 2, 86692, Münster, Germany, www.mueller.eu

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Odol Extra Fresh Mouth Spray

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder