Terra Naturi Bronzer, 01 - sunshine kiss (7 g)

For a beautiful, natural sun-kissed look

CHF 4.50 CHF 5.00 -10%

(CHF 642.86 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Colour: 01 - sunshine kiss

Only 7 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Delicate compact powder
  • Melts into the skin
  • Vegan formula

Frequently bought together with Terra Naturi Powder Foundation, WARM SAND (8 g)

Terra Naturi Bronzer, 01 - sunshine kiss (7 g) CHF 4.50 (CHF 642.86 / kg)
Terra Naturi Powder Foundation, WARM SAND (8 g) CHF 4.50 (CHF 562.50 / kg)
Total price: CHF 9.00
Description

Conjure up a beautiful, natural sun-kissed look on your complexion with the Bronzer by Terra Naturi. The delicate, vegan compact powder blends into the skin perfectly and is ideal for contouring.

Item no.: MUE-J0241800
Content: 7 g
EAN: 2200281109586
Manufacturer No.: J0241800
Brands : Terra Naturi
Skin Type: All Skin Types
Product Features : Vegan
Certificates : NaTrue
Ingredients (INCI)

Talc, Mica, Magnesium Stearate, Caolin Clay, Caprylic/Capric Triglyceride, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ricinus Communis Seed Oil[1], P-Anisic Acid, Tocopherol (Vitamin E), Glyceryl Caprylate, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil[1], CI 77491 (Iron Oxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)

  1. from controlled organic cultivation
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: LOGOCOS Naturkosmetik GmbH & Co. KG, Zur Kräuterwiese 2, 31020, Salzhemmendorf, Germany, www.logocos.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi Bronzer

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder