Terra Naturi Tinted Lip Balm, 03 - stand by you (4,50 g)

Subtle colour & comfortable care for your lips

CHF 2.81 CHF 3.15 -11%

(CHF 624.44 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Colour: 03 - stand by you

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For the lips
  • Smooth texture & vibrant color
  • With shea butter & jojoba oil

Frequently bought together with Terra Naturi Matte Lipstick , 4 - Charming (4 g)

Terra Naturi Tinted Lip Balm, 03 - stand by you (4,50 g) CHF 2.81 (CHF 624.44 / kg)
Terra Naturi Matte Lipstick , 4 - Charming (4 g) CHF 3.18 (CHF 795.00 / kg)
Total price: CHF 5.99
Description

The Tinted Lip Balm from Terra Naturi is a tinted lip balm that gives your lips a subtle wash of colour with a delicate glossy finish and leaves them looking well cared for.

All highlights at a glance:

  • Subtle coverage: Gives the lips a light wash of colour and a glossy finish.
  • Smooth formula: The texture applies effortlessly and precisely and leaves a comfortable feel.
  • Nourishing oils: Contains shea butter, jojoba oil, olive oil and castor oil.
  • Practical format: The stick format makes it easy to use on the go.

Item no.: MUE-1600-009-003-01
Content: 4,50 g
EAN: 4053776013558
Manufacturer No.: 1600-009-003-01
Brands : Terra Naturi
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: emea Handelsgesellschaft mbH, Wallnerstrasse 3/22, 1010, Wien, Austria, www.emea-cosmetics.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi Tinted Lip Balm

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder