ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 2 l

All-purpose surface cleaner for your home

CHF 17.25

(CHF 8.63 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 2 l

Only 8 items in stock

Delivery by Monday, 05 October if you order by Tuesday at 23:59.

Features & Advantages

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • With essential oils

Frequently bought together with Frosch Lavender Urine Stain & Limescale Remover, 750 ml

ATTITUDE Universal Surface Cleaner, 2 l CHF 17.25 (CHF 8.63 / l)
Frosch Lavender Urine Stain & Limescale Remover, 750 ml CHF 4.60 (CHF 6.13 / l)
Total price: CHF 21.85
Description

The Universal Surface Cleaner by ATTITUDE is an all-purpose cleaner made with natural ingredients that is suitable for cleaning a variety of surfaces around the home.

Properties:

  • Free from additives
  • Plant-based and biodegradable
  • Fragrances derived from natural ingredients
  • Vegan and not tested on animals

Application: Spray onto the surface, leave it on briefly and wipe dry.

Item no.: XBO-AT-49120
Content: 2 l
EAN: 626232491203
Manufacturer No.: 49120
Brands : ATTITUDE
Product Features : Vegan
Cleansing effect: Fights dirt
Ingredients

Aqua (Water), Caprylyl glucoside, Myristyl glucoside, Alcohol, Terpineol, Decanal, Allyl Caproate

Legal information
Manufacturer: ATTITUDE, 231 rue Saint-Honoré, 75001, Paris, France, info@attitudeliving.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ATTITUDE Universal Surface Cleaner