ipuro Essentials Flower Bowl Scented Candle, 125 g

Invigorating freshness & floral fragrance for your home

CHF 3.37 CHF 3.75 -10%

(CHF 26.96 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 125 g

In stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For an atmospheric home
  • Floral fragrance note & invigorating freshness
  • Decorative scented candle

Frequently bought together with ipuro Essentials Cotton Fields Room Fragrance, 200 ml

ipuro Essentials Flower Bowl Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
ipuro Essentials Cotton Fields Room Fragrance, 200 ml CHF 14.50 (CHF 72.50 / l)
Total price: CHF 17.87
Description

The Essentials Flower Bowl scented candle by ipuro features a floral fragrance with invigorating freshness.

All highlights at a glance:

  • Floral fragrance: Delights with a floral note.
  • Invigorating freshness: Adds a refreshing touch.

Item no.: MUE-1010029
Content: 125 g
EAN: 4070213001626
Manufacturer No.: 1010029
Brands : ipuro
Warnings: Do not leave burning candles unattended!
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Flower Bowl Scented Candle