ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance Gift Set, 100 ml

Zesty freshness & invigorating room fragrance

CHF 9.41 CHF 10.45 -10%

(CHF 94.10 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 100 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • Reed diffuser
  • With lemongrass & floral accents
  • Zesty freshness for your home

Frequently bought together with ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g

ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance Gift Set, 100 ml CHF 9.41 (CHF 94.10 / l)
ipuro Essentials White Lily Scented Candle, 125 g CHF 3.37 (CHF 26.96 / kg)
Total price: CHF 12.78
Description

The Essentials Lime Light room fragrance gift set by ipuro is a reed diffuser that brings sparkling freshness to your rooms.

All highlights at a glance:

  • Reed diffuser: Provides an even release of fragrance throughout the room.
  • Lemongrass note: Combines sparkling freshness with a distinctive fragrance.
  • Floral accents: Soft floral notes complement the fragrance experience.

Item no.: MUE-1020012
Content: 100 ml
EAN: 4070213002159
Manufacturer No.: 1020012
Brands : ipuro
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Gries Deco Company GmbH, Boschstraße 7, 63843, Niedernberg, Germany, www.ipuro.com

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for ipuro Essentials Lime Light Room Fragrance Gift Set

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder