NIVEA Refreshing Toner with Aloe Vera & Hyaluronic Acid for Normal Skin, 200 ml

Gentle facial care for a refreshed & clarified skin feel

CHF 3.84 CHF 4.25 -10%

(CHF 19.20 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 200 ml

Only 6 items in stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Features & Advantages

  • For normal skin
  • Gentle & thorough cleansing
  • Refreshes & moisturises

Frequently bought together with NIVEA Derma Skin Clear Wash Gel , 150 ml

NIVEA Refreshing Toner with Aloe Vera & Hyaluronic Acid for Normal Skin, 200 ml CHF 3.84 (CHF 19.20 / l)
NIVEA Derma Skin Clear Wash Gel , 150 ml CHF 5.26 (CHF 35.07 / l)
Total price: CHF 9.10
Description

NIVEA Refreshing Toner with Aloe Vera & Hyaluronic Acid for Normal Skin is a facial toner for daily use on normal skin. It gently yet thoroughly cleanses and leaves the skin feeling clean and clarified.

All highlights at a glance:

  • Thorough cleansing: Gently removes impurities and make-up residue from the skin.
  • Refreshing care: Moisturises, refreshes and revitalises the skin while protecting the skin barrier.
  • Gentle formula: Cleanses thoroughly without drying out the skin.

Item no.: MUE-81105-1
Content: 200 ml
EAN: 4006000190860
Manufacturer No.: 81105-1
Brands : NIVEA
Application: Spray directly on the face and neck or massage gently into your skin with a cotton pad.
Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: Beiersdorf AG, Unnastraße 48, 20245, Hamburg, Germany, www.beiersdorf.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for NIVEA Refreshing Toner with Aloe Vera & Hyaluronic Acid for Normal Skin

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder