Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera, 50 ml

Smooth hair feel & a well-groomed appearance

New!

CHF 0.90

(CHF 18.00 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 50 ml

Only 5 items in stock

Delivery by Tuesday, 06 October if you order by Wednesday at 23:59.

Features & Advantages

  • For dry & damaged hair
  • With organic coconut oil & organic aloe vera
  • Silicone-free & vegan formula

Frequently bought together with Natura Siberica Oblepikha Shampoo Nutrition and Repair, 400 ml

Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera, 50 ml CHF 0.90 (CHF 18.00 / l)
Natura Siberica Oblepikha Shampoo Nutrition and Repair, 400 ml CHF 9.00 (CHF 22.50 / l)
Total price: CHF 9.90
Description

The HYDRO & REPAIR Conditioner with Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera from Terra Naturi is a care product for dry and stressed hair. It leaves the hair feeling smooth and looking well cared for.

All highlights at a glance:

  • For dry hair: Ideally tailored to the needs of dry and stressed hair.
  • Nourishing formula: Contains organic coconut oil, organic aloe vera and a complex based on polysaccharide building blocks.
  • Without silicones: Offers a vegan, silicone-free formula for the hair.

Item no.: MUE-600-90-0015
Content: 50 ml
EAN: 2200306611278
Manufacturer No.: 600-90-0015
Brands : Terra Naturi
Hair Types : Damaged hair, Dry hair
Application: Work evenly into damp hair, leave on for a short time and rinse out thoroughly.
Legal information
Manufacturer: dreibio GmbH, Waldenserstraße 2-4, 10551, Berlin, Germany, www.dreibio.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Terra Naturi HYDRO & REPAIR Conditioner Organic Coconut Oil & Organic Aloe Vera

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder